2. mjesto na natječaju za najbolji esej – zastupnički govor naše učenice Helene Kuprešak
Služba za građane Hrvatskog sabora je organizirala tri natječaja od kojih je jedan natječaj za najbolji esej – zastupnički govor koji je trajao do 22. veljače 2021. godine s temom „Trideset godina hrvatske državnosti“ na koji se prijavilo 88 eseja.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 08.06.2021.

Naša škola uključila se s 4 eseja koja su napisale učenice Valentina Antunović (4.d),  Nives Josić (4.b), Helena Kuprešak (4.d),  Aida Rušiti (4.d) pod mentorstvom profesorice Josipe Schweizer Matić. Učenica Helena Kuprešak osvojila je 2. mjesto te joj je svečano uručena nagrada Hrvatskoga sabora u gimnaziji M. A. Reljković. Nadamo se da će se ovakav odaziv na natječaje nastaviti i dalje, a na našim učenicama ostaje mogućnost aktivnog proučavanja povijesno-političkih procesa te sudjelovanja u političkom životu grada, županije i države.