Priče o klimi u hrvatskom saboru
Na Dan planeta Zemlje, 22. travnja, smo dobili pozivnicu za sudjelovanje na radionici u hrvatskom saboru. Cilj radionice je bio upoznati predstavnike političke i izvršne vlasti s klimatskim promjenama i njihovim posljedicama, koje one donose.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 10.07.2021.

Naše učenice Mikela Širić i Lorena Lovrinović, zajedno s učenicima iz Klasične gimnazije iz Zagreba, uz pratnju profesorica Maje Dubovicki i Jasenke Krznarić – Barić, sudjelovale su u izvedbi radionice, educirajući saborske zastupnike, veleposlanike Velike Britanije, Francuske, te predstavnike Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, Ministarstva znanosti odgoja i obrazovanja, te savjetnika predsjednika Republike Hrvatske.
Tijekom svibnja i lipnja s poboljšanjem epidemiološke situacije, profesori – edukatori su održali niz radionica u razrednim odjelima, te tako pridonijeli širenju svijesti o klimatskim promjenama. Nadamo se da će se zadani cilj od milijun sudionika Klimatskog kolaža na svjetskoj razini brzo dostići.

Maja Dubovicki, prof. i Jasenka Krznarić – Barić, prof.