Program u čast Vatroslavu Lisinskom
27. svibnja u našem je potkrovlju održan program u čast velikom skladatelju Vatroslavu Lisinskom. Na poticaj g. Stjepana Sučića iz Matice hrvatske i uz podršku Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci program su pripremile profesorice Zrinka Šimunović, Sandra Milovac i Nikolina Maletić.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 29.05.2021.

Bila je to lijepa prigoda da čujemo ponešto o životu i radu velikoga skladatelja od prof. Zrinke Šimunović, poslušamo skladbe V. Lisinskoga s gramofonskih ploča (hvala Mislavu Miškoviću na podršci), da nam literati pod vodstvom prof. Nikoline Maletić pročitaju pjesme nastale u spomen na velikoga skladatelja. Hvala Teni Faletar, Adeli Matošević, Ivani Terzić, Tereziji Matković i Karlu Čačiću.Prof. Sandra Milovac upoznala nas je s reakcijama i povratnim informacijama učenika za vrijeme online nastave na poticajno pitanje: Zašto V. Lisinskog smatramo hrvatskim velikanom?, pripremila je i provela izvrstan nagradni kviz o životu i stvaralaštvu V. Lisinskoga koji su učenici odlično riješili: Adrian Topić bio je treći, Leon Beljo drugi, a prve su bile Antonela Martinović i Nina Budim, radile su u paru. Na kraju je 3.b sjajno izveo/otpjevao skladbu Iz Zagorja od prastara, odnosno Prosto zrakom ptica leti. Detalje o sudionicima i programu pogledajte u slikovnim i videoprilozima. Sretni smo da smo pokrenuli živa događanja u našoj školi u skladu sa svim propisanim ep. mjerama. Hvala svima koji su doprinijeli održavanju programa i jednog zanimljivog javnog sata Glazbene umjetnosti u 3.b.

Nikolina Maletić, prof.