Najnovije vijesti

Starije objave

Župan Damir Dekanić obišao zgradu vinkovačke Gimnazije te uputio učenicima čestitku povodom početka nove školske godine

Povodom današnjeg početka nastave u svima školama, župan Damir Dekanić posjetio je Gimnaziju Antuna Matije Reljkovića u Vinkovcima, gdje ga je dočekala ravnateljica Ivana Biljan. Tom prigodom uputio je čestitku svim učenicima, roditeljima, učiteljima i nastavnicima te profesorima, kao i svim uposlenicima u školstvu, sretnu i uspješnu novu školsku 2021./2022. godinu.

Priče o klimi u hrvatskom saboru

Na Dan planeta Zemlje, 22. travnja, smo dobili pozivnicu za sudjelovanje na radionici u hrvatskom saboru. Cilj radionice je bio upoznati predstavnike političke i izvršne vlasti s klimatskim promjenama i njihovim posljedicama, koje one donose.

MAT + LAT

15. lipnja imali smo neobičan spoj dvaju predmeta. Profesorice Snježana Lukač i Mihaela Mežnarić organizirale su interaktivan sat matematike i latinskoga jezika uz zanimljivu igru. Pogađali smo matematičke pojmove preko njihovih latinskih inačica i uvidjeli kolike horizonte naše spoznaje širi povezivanje sadržaja različitih predmeta. Sat je bio zabavan, originalan te vrlo dinamičan, a sve je teklo brzo zbog našeg odličnog poznavanja matematičkih, ali i latinskih pojmova. Kao razred smo jako zadovoljni ovom idejom i voljeli bismo ju ponoviti.
Mia Periškić i Dora Videković, 1.e

Program  u čast Vatroslavu Lisinskom

Program u čast Vatroslavu Lisinskom

27. svibnja u našem je potkrovlju održan program u čast velikom skladatelju Vatroslavu Lisinskom.
Na poticaj g. Stjepana Sučića iz Matice hrvatske i uz podršku Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci program su pripremile profesorice Zrinka Šimunović, Sandra Milovac i Nikolina Maletić.

Filmski natječaj u sklopu 4. Dana medijske pismenosti

Kako se djeca i mladi osjećaju uz medije? Kako mediji utječu na mentalno zdravlje mladih?
Ta su pitanja postavljena u sklopu 4. Dana medijske pismenosti, a učenici 2. d razreda, uz asistenciju profesorice Marije Tikvić, odgovorili su na njih kratkim filmom. Učenici su se izvrsno snašli u zadanim ulogama, ali i zabavili tijekom snimanja filma. Želimo im još mnogo sličnih pothvata!

Gaudeamus igitur generacija 2017./2021.

Dragi naši maturanti!
Danas je vaš posljednji službeni nastavni dan u našoj gimnaziji, a prigodno je završiti ga pjesmom. Naravno da je sve moglo biti puno kvalitetnije snimljeno, ali emocionalnu vrijednost ovog videa je teško procijeniti.
Ispunjenje svih snova, želimo vam svima od srca. Sretno! Vaši profesori i ravnateljica.