Skidanje vela radova – buđenje ljepšega
Danas je maknut višemjesečni veo građevinskih i konzervatorskih radova i otkrio svu ljepotu naše škole, staroga vinkovačkog Gymnasiuma u srcu grada.
Gimnazija završetak radova

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 12.04.2021.

Svi znamo kako je požar u prosincu 2018. tijekom manifestacije “Advent u Vinkovcima”, zahvatio školske prozore te oštetio i dio fasade pročelja. Nakon obrade projektne dokumentacije i provedena natječaja, započelo se s radovima na cijelom pročelju zgrade. Konzervatori su u obzir uzeli i našoj Gimnaziji odlučili vratiti njezin nekadašnji izgled, o kojemu svjedoči i sačuvana razglednica iz 1912. godine. Kako je gimnazijska zgrada na popisu zaštićenih spomenika kulture, po mjeri su izrađena i postavljena 44 drvena prozora.
 
Svjedoci smo neobično teškog i izazovnog vremena i usudimo se nadati da je završetak ovih važnih radova, odnosno otkrivanje pune ljepote naše školske zgrade, ujedno i početak lakšega i ljepšega vremena i za sve nas u njoj i oko nje.