Dan borbe proti vršnjačkog nasilja
Zadnju srijedu u veljači, 28.2.2024. godine obilježili smo obukavši ružičaste majice kako bismo osvijestili razne oblike vršnjačkog nasilja. Naša škola i Prva gimnazija iz Varaždina odradile su radionicu preko Zoom-a tako što smo prvo pogledali prilog It's time.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 01.03.2024.

Prilog govori o vršnjačkom nasilju u Irskoj i majci koja je nakon smrti vlastite kćeri zbog vršnjačkog nasilja shvatila da ne postoji zakon koji bi sankcionirao počinitelje. Njezinom ustrajnošću i brojnim akcijama 2021. godine nastao je Zakon Coco kojim žrtve dobivaju zaštitu.

Nakon priloga učenicima su postavljana pitanja vezana za vršnjačko nasilje, a oni su se izjašnjavali preko Mentimetra te smo na kraju imali raspravu i razgovarali o raznim oblicima prevencije.

Zahvaljujemo se Prvoj gimnaziji Varaždin, profesorici Ivani Žnidarić-Kajić i učenicima na zanimljivom zajedničkom satu.

Josipa Schweizer Matić, prof.