Školsko športsko društvo “Polet”

Školsko športsko društvo „Polet“ ponos je naše vinkovačke gimnazije. Okuplja velik broj učenika, zaljubljenika u sport i pokret. Učenici naše škole svoje sposobnosti mogu pokazati u brojnim sportovima kao što su: košarka, rukomet, odbojka, futsal, badminton, stolni tenis, atletika, kros i plivanje. Posebno se natječu mladići i djevojke. Redovito sudjelujemo na humanitarnim turnirima, memorijalnim utrkama, gradskim, županijskim i državnim natjecanjima, gdje ostvarujemo zavidne rezultate. Prošla školska godina bila je iznimno teška za naše ŠŠD “Polet“, jer nismo mogli sudjelovati na natjecanjima zbog epidemioloških mjera uzrokovanih pandemijom COVID-19. Na budućnost gledamo optimistično. Vjerujemo kako će se naši dani ponosa i slave vratiti na velika vrata, povratkom u naše normalne svakodnevne aktivnosti pokreta i vježbanja.