Državno natjecanje iz kemije
Državno natjecanje iz Kemije održano je ove godine u Puli od 25. do 28. travnja u OŠ Stoja. Našu školu predstavljali su učenik 4.e razreda Vedran Ivanković s mentoricom prof. Majom Dubovicki i učenica 1.e razreda Terezija Kikić s mentoricom Melitom Barić Tominac. Učenici srednje škole natjecali su se u dvije kategorije: praktični dio - zadani pokus i pisani dio natjecanja - zadaća.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 03.05.2023.

Učenici su samostalno izvodili zadani pokus pri čemu su pokazali spretnost, točnost i urednost, kao i zavidnu moć zaključivanja i razumijevanja kemijskih reakcija. U pisanom dijelu natjecanja rješavali su problemske i numeričke zadatke.

Vedran Ivanković, budući student FER-a osvojio je 10. mjesto, a Terezija Kikić 15. mjesto. Čestitamo našim kemičarima jer su svojim marljivim radom stekli i pokazali zavidno znanje. Dokazali su da je lijepo učiti, znati i pošteno se natjecati, a nadasve družiti i stjecati nova prijateljstva.