Državno natjecanje iz matematike
Učenik Vedran Ivanković, 3.e je sudjelovao na državnom natjecanju iz matematike koje se održavalo od 10. svibnja do 12. svibnja 2022. u Vodicama. Učenik je ostvario jako dobar uspjeh osvojivši pohvalu za 11.mjesto među velikom konkurencijom.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 20.05.2022.

Tijekom trodnevnog boravka u gradu Vodice imali smo organiziran izlet na otok Prvić. Otok Prvić je poznat i pod nazivom Faustov otok – otok Fausta Vrančića, znanstvenika, jezikoslovca, filozofa, matematičara i fizičara koji je na otoku proveo svoje djetinjstvo.  Faust Vrančić je čovjek kojeg danas svijet najviše pamti kao izumitelja Homo Volansa – letećeg čovjeka. Na otoku je smješten Memorijalni centar Faust Vrančić koji smo i posjetili u sklopu izleta. Tijekom posjeta upoznali smo se s njegovim životom i vidjeli zbirke njegovih izuma.
Ponosna sam na Vedranov uspjeh te mu želim nastavak ovakvog uspjeha jer mu je ovo već drugi puta da sudjeluje na državnom natjecanju iz matematike.

Mirela Lončar, prof.