Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa
1. travnja 2023. godine učenice 3. i 4. rezreda Iva Herceg, Mia Periškić, Petra Olij, Lana Mamić, Petra Maloševac i Nina Kovačević nakon osvojenog prvog mjesta na gradskom natjecanju GDCK Vinkovci sudjelovale su na XII. Međužupanijskom natjecanju Mladih Hrvatskog Crvenog križa Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Vukovarsko-srijemske županije koje se održalo u Pleternici.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 06.04.2023.

Naša ekipa plasirala se na prvo mjesto sa ukupno 113, 032 bodova te si tako osigurala sudjelovanje na Državnom natjecanju Mladih Hrvatskog Crvenog križa, koje će se održati 13. svibnja 2023. u Zagrebu. Natjecanje je podijeljeno na teorijski dio koji se sastoji od četiri testa te praktični dio iz pružanja prve pomoći koji obuhvaća dva radilišta. Osim za pokazano znanje, na natjecanju smo dobile i brojne pohvalne komentare za karizmu i pozitivnu energiju koju posjedujemo kao ekipa. Sve u svemu, jedno vrlo lijepo iskustvo te s nestrpljenjem očekujemo sljedeću etapu natjecanja i nove izazove.