Novi program u GMAR – Prirodoslovna gimnazija
Uz prethodnu suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja Gimnazija je dobila mogućnost upisa jednog razrednog odjela (22 učenika) prirodoslovne gimnazije. Gimnazija kao općeobrazovna škola omogućuje svakom učeniku razvijanje interesa, stjecanje općeg znanja i osigurava upis na željeni fakultet. Program prirodoslovne gimnazije stavlja naglasak na prirodoslovne predmete (biologiju, kemiju i fiziku).

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 23.05.2023.

Prednost je navedenoga smjera u odnosu na opću gimnaziju u satima praktičnih vježbi koje učenici imaju u specijaliziranim učionicama/laboratorijima, a koje im omogućuju svladavanje znanja o ovim područjima stečenima na satima teorije. Osim prirodoslovnih predmeta, učenici imaju sve općeobrazovne predmete koje ima opća gimnazija (s nešto drugačijom satnicom).
Program prirodoslovne gimnazije priprema učenike za nastavak obrazovanja na svim fakultetima, posebno na prirodoslovnim i tehničkim (medicina, farmacija, biologija, biokemija, kemija, veterina, sanitarno inženjerstvo, ekologija, zaštita na radu, prehrambena tehnologija, sanitarno inženjerstvo, kriminalistika i forenzika…).
Svi zainteresirani učenici mogu više pročitati na Upisi.
Sada doista vjerujemo da će u našoj Školi svaki budući gimnazijalac pronaći odgovarajući program za sebe.

Ivana Biljan, prof.
Ravnateljica