Parlaonica ‘Pro iuvenibus’ s učenicima maturalnih razreda GMAR Vinkovci
Učenici maturalnih razreda GMAR Vinkovci koji slušaju izborni predmet etiku 14. ožujka sudjelovali su u parlaonici 'Pro iuvenibus' u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci na temu debate 'Treba li nakon srednje škole odmah upisati fakultet?'.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 15.03.2024.

Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine Sofisti i Sokrati. Svaku skupinu činilo je nekoliko učenika, a predstavljalo troje govornika. Učenici su argumentima pratili vlastite govore i hrabro postavljali pitanja govornicima drugoga tima. Imali su zadano vrijeme izlaganja i zadano vrijeme za postavljanje pitanja. Nekim učenicima ovo je bio prvi takav oblik izlaganja – pred publikom sa zadanim vremenom, za govornicom, ali priprema ih je učinila sigurnijima.

Pobjedu je odnijela skupina Sofisti, no s argumentima nisu zaostajali ni Sokrati.

Nadamo se da će nam debate u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci postati stalno mjesto susreta, učenja i druženja. Radujemo se budućim pozivima!

Josipa Schweizer Matić, prof.