Posjet manifestaciji MasKEMbal
U petak, 9.2.2024. nekolicina naših učenika, najvećih zaljubljenika u kemiju, posjetila je manifestaciju MasKEMbal Odjela za kemiju, Sveučilišta J. J. Strossmayeru Osijeku u pratnji profesorica Melite Barić Tominac i Maje Radić. Kemijski laboratoriji su bili dostupni za pokazne pokuse - sintezu najlona, stvaranje paukove mreže, odnosno privremeno je to postala Batman‘s cave s jedne te Hulk‘s laboratory s druge strane.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 15.02.2024.

Naši učenici su se vrlo uspješno natjecali u “titriranju” – kemijskoj analizi koja se ovom prigodom temeljila na skokovitoj promjeni boje.  Tema superjunaka je obarana zbog toga kako bi se mladima mladima kroz radionice i pokuse pokazalo i da u sferi svijeta filma i multimedije ima puno znanosti i da je kemija ta koja omogućava šarolikost efekata. No nisu na Odjelu za kemiju mislili samo na svoju struku, ispred zgrade pozvali su na predstavljanje i Real Life Superheroesa – službi koje u Osijeku svakodnevno spašavaju živote. Bilo je to jedno nezaboravno poslijepodne!