Što je zajedničko Glasgowu i gimnaziji M. A. Reljkovića?
„Čovječanstvo vodi rat protiv prirode: moramo to zaustaviti. Planet Zemlja naš je jedini dom. Moramo ograničiti globalno zagrijavanje na 1,5 °C. Djelovati moramo sada i zajedno.” (Predsjednik Charles Michel) Sastankom na vrhu svjetskih čelnica i čelnika 1. studenoga 2021. započela je 26. konferencija Ujedinjenih naroda o klimatskim promjenama (COP26). Od 31. listopada do 12. studenoga na konferenciji COP26 okuplja se 197 stranaka Okvirne konvencije UN-a o promjeni klime (UNFCCC). Među strankama su EU i sve države članice EU-a.

Objavio: Ivan Švaganović

Datum objave: 08.11.2021.

Nastavno na ciljeve COP26, udruga Tatavaka je sa članovima Vlade Republike Hrvatske odigrala edukativni kviz  Klimatski kolaž. Cilj ove edukativne aktivnosti je bio senzibilizirati članove Vlade o klimatskim promjenama i uključiti klimatske akcije u javne politike. https://vijesti.hrt.hr/…/clanovima-vlade-predstavljen…

Klimatski kolaž je u našu školu ušao prošle školske godine, zakotrljao se, potaknuo niz aktivnosti i ove godine postao školski projekt. Cilj nam je educirati sve učenike i nastavnike, osvijestiti kako ljudsko djelovanje uzrokuje niz globalnih klimatskih, ekonomskih, ekoloških i zdravstvenih promjena. U našoj Gimnaziji je certificirano 9 voditelja klimatskog kolaža i dosad smo educirali 298 učenika i 58 profesora naše škole, ali i iz drugih škola iz naše županije. Nastavljamo dalje…

Maja Dubovicki, prof. i Jasenka Krznarić – Barić, prof.