U petak 26. lipnja u potkrovlju naše škole održana je svečana podjela svjedodžbi koju su moderirali učenica Iva Orešković (1. d) i učenik Marin Matić (1. d). U prisutnosti nastavnika učenici su, od svojih razrednika, primili svjedodžbe i pohvalnice. Prigodnim su se riječima prisutnima obratili ravnateljica Ivana Biljan te uime razrednika generacije maturanata profesor Krunoslav Marijanović. Ravnateljica je uručila pohvalu Nastavničkoga vijeća učenici generacije Tereziji Kikić (4. e) te joj je još jednom čestitala na uspjesima kojima je ujedno promovirala i rad Gimnazije. Uz Tereziju, posebnu su pohvalu zaslužile učenice Tina Rosandić (4. c) i učenica Lana Šarić (4. d), koja je pohvaljena za izniman doprinos u radu Vijeća učenika. Uz pisanu pohvalu, njihovo je sudjelovanje u promicanju vidljivosti škole posebno nagrađeno.
Svečanost je započela himnom u izvedbi učenica Petre Ambroš, Marije Kelemen, Petre Kelemen, Mije Bilić-Pavlinović i Ive Orešković, a nastavila se čitanjem poučne priče, točnije jednoga ulomka iz knjige Franka Martela Divan život. Priča je potaknula naše, sada već bivše maturante, na promišljanje o onome što ih čeka u budućem životu. Učenik Dominik Mataković čitanjem je podsjetio sve prisutne na važnost trenutka, odnosno smišljenijeg trošenja vremena i iskorištavanja svih bitnih životnih prilika. Život je u ovoj priči Martela usporedio s glazbom: „...glazba za vas i dalje svira. Zato počnite plesati.“ Uz navedeno, Dominik je prikazao video koji predstavlja kompilaciju dvaju najvažnijih dana. Prvi se dan veže uz posljednji dan škole i izlazak iz naše „žute ljepotice“, dok se drugi dan veže za njihovu maturalnu večer. Taj je video izazvao najveće oduševljenje naših učenika.
Svečani su program svojom izvedbom oplemenile prije spomenute učenice, izvodeći pjesmu „Čula jesam da se dragi ženi“. Tom su nas izvedbom podsjetile na zaboravljene pjesme koje pokazuju svu raskoš i bogatstvo hrvatske nacionalne i tradicijske glazbe. Na kraju svečanosti pozdravile su nas poznatom slavonskom pjesmom „Ne dirajte mi ravnicu“ koja je simbolično poručila našim maturantima da se očekuje njihov povratak na mjesto gdje su rasli i stvarali uspomene.
Upućujemo zahvale svima koji su sudjelovali u pripremi programa, kao i svima prisutnima koji su svojom nazočnošću uveličali ovaj, za naše bivše učenike, poseban trenutak oproštaja sa srednjom školom i trenutak početka akademskoga života.
Mateja Damjanović, prof.







